
Historisch Café: De Gentenaar als emigrant – Leo Baekeland, uitvinder en internationaal grootindustrieel
1 juni 2025 | 10:30 - 12:30
| Gratis1 juni, de eerste zondag van de maand en dus tijd voor het Historisch Café. In deze aflevering onderhoudt buur Jan Veys ons over hoe Gentenaar Leo Baekeland, als kind van ongeletterde ouders, met een beurs kon afstuderen aan de Gentse universiteit als chemicus.
Hoe hij uitweek naar de Verenigde Staten en daar vooreerst een belangrijke bijdrage leverde tot de fotografie door de uitvinding van het Velox fotopapier en vervolgens de eerste synthetische kunststof ontwikkelde : het bakeliet, met veelvuldige toepassingen.
Hoe hij zich ontwikkelde tot een internationaal grootindustrieel en vereerd werd met diverse eredoctoraten en belangrijke functies.
Een klassiek voorbeeld van From rags to riches door een Gentse straatjongen.
Hoe hij hoewel Amerikaans staatsburger geworden, steeds een band met België en Gent heeft onderhouden.