ZONDAG 7 DECEMBER, 11.00-13.00u. Programmawijziging. Op uitnodiging van de Sint-Jorisgilde, die dit jaar haar 700e verjaardag viert, met andere woorden exact 100 maal zo oud als de Buren, bezoeken we de museumzolder boven het schutterslokaal, een unieke gelegenheid om deze privé-locatie te bezoeken. De Gentse St-Jorisgilde is ontstaan in de vroege middeleeuwen met de bedoeling de stad Gent met de kruisboog te verdedigen. Dit hoeft gelukkig niet meer, kruisboog schieten staat nu voor stijlvolle competitie. De Gilde is ook fier op haar geschiedenis en haar patrimonium, een museum dat meer dan zevenhonderd jaar geschiedenis en de ontwikkeling van de kruisboog behandelt. Zelf zingen ze het zo in de eerste strofe van hun gildelied:
“Wij zijn het leutig schuttersvolk
Dat spant de boog
Dat scherpt zijn oog
Dat houdt zijn hart steeds hoog
In zonnegloed en onweerswolk
Steeds trouw aan Vorst en Volk”
Uitzonderlijke gids van dienst, Buur én schutter, Wim Vandeputte.
Waar: we vertrekken samen aan de Herberg Macharius, Voorhoutkaai 43+ richting Gouverneurswoning
Wanneer: zondagvoormiddag 7 december, 11u stipt aan de Herberg
Deelname gratis
De St.-Jorisgilde heeft een prachtig patrimonium op een prachtige locatie.
Niet te missen die rondleiding door Wim!
Paul
Mogen vrouwen mee op deze toer? Want het ‘leutig’ schuttersgild is anno 2014 nog steeds vrouwen niet toegelaten!? Wacht, ik zal misschien mijn hoofddoekje opzetten.
Wat een boeiend bezoek. Wat een hartelijke ontvangst. Bedankt Wim en Sabine! En gelukwensen aan de gilde voor de uitstekende zorg voor het erfgoed.